Reklama

Wpływ jedzenia na zdrowy organizm człowieka jest w dzisiejszych czasach powszechną wiedzą. Spożywanie posiłków typu fast food powoduje nie tylko wzrost wagi, ale również powoduje choroby i komplikacje zdrowotne. Niestety łatwo nam zbagatelizować problem, ponieważ konsekwencje wypływają najczęściej po wielu latach. Producenci niezdrowej żywności skutecznie kuszą nas zachęcającym smakiem tego typu potraw oraz atrakcyjną oprawą lokali, w których serwowana jest, ta nie najlepszej jakości żywność. Problem w szczególności może się nasilić w momencie gdy my jako rodzic, nie potrafimy skutecznie zapanować nad naszą dietą. Takie zachowanie jest świadectwem uwiarygodnienia jedzenia typu fast food w oczach naszych dzieci. Jest wysoce prawdopodobne, że dzieciaki przejmą po nas złe nawyki i przyzwyczajenia, co może w przyszłości mieć dla nich katastrofalne skutki. Jeśli faktycznie chcemy zadbać o zdrowie naszych dzieci, najpierw musimy zmienić środowisko w którym się wychowują. Jako rodzic starajmy się zaprezentować młodzieży zachowanie, które będzie godne do naśladowania. Krytykowanie lub złe wypowiadanie się na temat zachowania naszego dziecka, jest niewystarczające, jeśli sami kultywujemy nieodpowiednie nawyki żywieniowe. Zmiana oraz konsekwentne eliminowanie złych przyzwyczajeń żywieniowych w naszym domu jest najlepszą metodą wpływu na zachowanie naszego dziecka.

To jak odżywiamy się w domu jest tak istotne, ponieważ nawet najlepiej skompletowany lunchbox, który spełnia wszystkie kryteria zdrowej żywności może okazać się dla dziecka nieatrakcyjny, jeśli na co dzień spożywa inne jedzenie. Musimy pamiętać, że nasze dziecko ma w drodze do szkoły jak i po zakończeniu lekcji dostęp do budek lub lokali, które serwują fast food. Jeśli nasze dziecko nie będzie odpowiednio wychowane, może okazać się, że starannie przygotowany posiłek wyląduje w koszu. Jeśli jednak zadbaliśmy o tę kwestię to jaki powinien być idealny lunchbox?

Na początku warto ustalić czym nasze dziecko lub nastolatek się interesuje. Jeśli jest już w wieku gimnazjalnym, nie możemy kupić pojemnika na lunchbox, które prezentuje na opakowaniu kreskówki przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ta zasada działa również w drugą stronę. Źle dobrany pojemnik może skończyć się szykanami ze strony kolegów i koleżanek, które mogą mieć negatywne odzwierciedlenie na psychice naszego dziecka. Najprostszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest po prostu zapytać się u źródła. Nasze dziecko najlepiej wie, jaki pojemnik na lunchbox podoba mu się najbardziej i dając dziecku wolny wybór, podejmiemy słuszną decyzję.