Dzieci już od pierwszych chwil życia narażone są różne choroby i infekcje, a wiele z nich może być właśnie przenoszonych przez smoczki, a dokładnie przez bakterie, które się na nim mogą znajdować, dlatego sterylizacja tych produktów jest naprawdę ważna.
Wyparzanie wrzątkiem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy smoczek spadnie na podłogę, za łóżeczko, czy ziemię w czasie spacerów. Jednak należy wówczas zwrócić uwagę woda, w której sterylizujemy smoczek nie dostaje się np.: do środka produktu, czy smoczek jest odlany w całości, łącznie z tarczką, dzięki czemu nie ma w nich żadnych połączeń, ani pęknięć gdzie mogłyby się zbierać brud i bakterie. Czy pod wpływem gorącej wody smoczek nie matowieje czy pęka.
Mycie smoczków w specjalnych płynach do mycia np.: butelek dla dzieci lub w płynie z tabletki rozpuszczalnej, które także skutecznie niszczą zarazki. W tym przypadku należy wrzucić / wlać się sterylizujący produkt do naczynia z wodą, w której smoczki będą moczyć ok 30 minut. Taka sterylizacja sprawi, że staną się one jałowe.
Sterylizatory
Tych na rynku też znajdziemy wiele, mogą być parowe, wykorzystujące promienie UV, z wykorzystaniem tabletek sterylizujących czy takie, które można włożyć do mikrofalówki.
Polecamy:
Warto również wyposażyć się w bezwonne i bezzapachowe chusteczki do dezynfekcji smoczków od 40 settimane, które nawilżone są bio gliceryną oraz ekstraktem z imbiru pochodzącego z ekologicznych upraw, mającym właściwości odkażające i chroniące jamę ustną.
Jeśli wybieramy się na spacer lub kiedy smoczke nie jest dziecku potrzebny należy go wówczas schować do specjalnego pojemnika, dzięki czemu nie będzie on narażony na zabrudzenia czy nawet zgubienie. Ba rynku znajdziemy wiele pojemników na smoczki, poniżej nasze propozycje: